Eğitimler hangi günler yapılmaktadır?

Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık ve Profesyonel Pastacılık kurslarımız hafta içi yapılmaktadır.

Profesyonel Aşçılık Kurslarımız haftada 3 gün, Profesyonel Pastacılık Kurslarımız haftada 2 gün verilmektedir.

Eğitimlerinizin tamamı yabancı şefler tarafından mı verilmektedir?

Evet, eğitimlerimizin tamamı yabancı şefler tarafından verilmektedir.

 

Eğitimlere temel seviyeden başlamak zorunlu mudur? Sadece üstün seviye mutfak / aşçılık veya pastacılık sertifikası almak mümkün müdür?

Eğitim programlarımızda temel seviyeden başlamak zorunludur ve ancak temel ve orta seviye sertifikaların sahip olanlar üstün seviye sertifika programına devam edebilirler.

Diplôme de Cuisine veya Diplôme de Patisserie nasıl alınır? Grand Diplôme nedir?

Temel ,Orta ve Üstün Seviye Mutfak ya da Pastacılık sertifikasını bitirenlere “Diplôme de Cuisine” ya da “Diplôme de Pàtisserie” verilir. Her iki disiplini de başarıyla tamamlamış öğrencilerimiz, gastronomi dünyasında çokça saygı gören “Grand Diplôme” almaya hak kazanırlar.

 

Temel, Orta, Üstün seviye Mutfak / Pastacılık sertifika programlarını ayrı dönemlerde alabilir miyim?

Uzun dönem Profesyonel Mutfak ve Pastacılık kurslarımız modülerdir. Ödemelerinizi ayrı yaptığınız takdirde, dilediğiniz dönem devam edebilirsiniz. Ancak “Diplôme de Cuisine” veya “Diplôme de Patisserie” olarak kaydınızı gerçekleştirdiyseniz, birbirini devam eden dönemlerde eğitime devam etmeniz gerekmektedir.

Ödemeler ne zaman tamamlanmalı?

Ödemelerin Uzun Dönem Mutfak ve Pastacılık programlarımız başlamadan 6 hafta öncesinde tamamlanmış olması gerekmektedir.

Ödeme kolaylıklarınız var mı?

Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası World kartlarına 4 taksit, Finansbank kredi kartları içinse 5 taksit imkanımız bulunmaktadır. Ayrıca FibaBanka Özyeğin Üniversitesi Şubesi Mavi Kurdele Kredisiyle 12 ay ya da 24 aylık kredi imkanı sunmaktadır.

Sertifikalardan birini Le Cordon Bleu Türkiye’den alıp, diğerlerini dünyanın herhangi bir yerindeki başka Le Cordon Bleu’den alabilir miyim?

Tabii ki, gideceğiniz ülkede sınıf müsaitliği olduğu durumda istediğiniz yerde devam etme fırsatınız bulunmaktadır. Aynı şeklide başka bir ülkeden sertifika alıp Türkiye’de devam etme şansınız da bulunmaktadır.

Eğitim dili nedir? Dil konusunda yeterlilik sınavına girmemiz gerekir mi?

Eğitim dili İngilizcedir. Demo derslerinde bir çevirmenimiz İngilizce’den Türkçe’ye çeviri yapmaktadır. İngilizce yeterlilik için herhangi bir sınav zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

Şehir dışında / Yurt dışında yaşıyorum. Yurt imkanınız var mı?

Kampüsümüzde yurt imkanı bulunmakla birlikte, rezervasyonunuzun kesinleşmesi için ödemenizin tamamının yapılmış olması beklenmektedir.

Staj olanağınız bulunuyor mu?

Staj imkanı sadece T.C. Vatandaşı olup “Diplôme de Cuisine” veya “Diplôme de Patisseri” notu 85 ve üzeri olan öğrencilerimize verilmektedir. Bunu dışında bir staj garantisi verilmemektedir.

Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?

Başvuru için gerekli olan belgelere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Eğitim programlarının süresi ne kadardır?

Uzun Dönem Profesyonel Mutfak ve Profesyonel Pastacılık kurslarımız 11 hafta sürer ve üç seviyenin toplam süresi 33 hafta yaklaşık 9 aydır.

Derslere devam zorunluluğu var mıdır?

Profesyonel Aşçılık derslerinde 5 kez,  profesyonel pastacılık derslerinde 4 kez devamsızlık yapan öğrenciler sertifika alma hakkını kaybederler. Demo dersine katılmayan öğrenciler o ders ile ilişkili uygulama dersine de devamsız olarak kabul edilecek ve iki kez devamsızlık etmiş olacaktır.