Sorulan Sorular
Sıkça
blank.png

Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık ve Profesyonel Pastacılık kurslarımız hafta içi yapılmaktadır.Profesyonel Aşçılık Kurslarımız haftada 3 gün, Profesyonel Pastacılık Kurslarımız haftada 2 gün verilmektedir.

Eğitim programlarımızda temel seviyeden başlamak zorunludur ve ancak temel ve orta seviye sertifikaların sahip olanlar üstün seviye sertifika programına devam edebilirler.

Temel ,Orta ve Üstün Seviye Mutfak ya da Pastacılık sertifikasını bitirenlere “Diplôme de Cuisine” ya da “Diplôme de Pàtisserie” verilir. Her iki disiplini de başarıyla tamamlamış öğrencilerimiz, gastronomi dünyasında çokça saygı gören “Grand Diplôme” almaya hak kazanırlar.

Uzun dönem Profesyonel Mutfak ve Pastacılık kurslarımız modülerdir. Ödemelerinizi ayrı yaptığınız takdirde, dilediğiniz dönem devam edebilirsiniz. Ancak “Diplôme de Cuisine” veya “Diplôme de Patisserie” olarak kaydınızı gerçekleştirdiyseniz, birbirini devam eden dönemlerde eğitime devam etmeniz gerekmektedir.

Ödemelerin Uzun Dönem Mutfak ve Pastacılık programlarımız başlamadan 6 hafta öncesinde tamamlanmış olması gerekmektedir.

Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası World kartlarına 4 taksit, Finansbank kredi kartları içinse 5 taksit imkanımız bulunmaktadır. Ayrıca FibaBanka Özyeğin Üniversitesi Şubesi Mavi Kurdele Kredisiyle 12 ay ya da 24 aylık kredi imkanı sunmaktadır.

Tabii ki, gideceğiniz ülkede sınıf müsaitliği olduğu durumda istediğiniz yerde devam etme fırsatınız bulunmaktadır. Aynı şeklide başka bir ülkeden sertifika alıp Türkiye’de devam etme şansınız da bulunmaktadır.

Eğitim dili İngilizcedir. Demo derslerinde bir çevirmenimiz İngilizce’den Türkçe’ye çeviri yapmaktadır. İngilizce yeterlilik için herhangi bir sınav zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

Kampüsümüzde yurt imkanı bulunmakla birlikte, rezervasyonunuzun kesinleşmesi için ödemenizin tamamının yapılmış olması beklenmektedir.

Staj imkanı sadece T.C. Vatandaşı olup “Diplôme de Cuisine” veya “Diplôme de Patisseri” notu 85 ve üzeri olan öğrencilerimize verilmektedir. Bunu dışında bir staj garantisi verilmemektedir.

Başvuru için gerekli olan belgelere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Uzun Dönem Profesyonel Mutfak ve Profesyonel Pastacılık kurslarımız 11 hafta sürer ve üç seviyenin toplam süresi 33 hafta yaklaşık 9 aydır.

Profesyonel Aşçılık derslerinde 5 kez,  profesyonel pastacılık derslerinde 4 kez devamsızlık yapan öğrenciler sertifika alma hakkını kaybederler. Demo dersine katılmayan öğrenciler o ders ile ilişkili uygulama dersine de devamsız olarak kabul edilecek ve iki kez devamsızlık etmiş olacaktır.