Aşkın En Tatlı Hali
10 Şubat 2018
Harvey Nichols, Kanyon

Mutfak sanatlarında prestijin ve mükemmelliğin simgesi Le Cordon Bleu İstanbul’un Master Şefleri Harvey Nichols Sevgililer Günü kutlaması için “Aşkın En Tatlı Hali” isimli tabloyu çikolatadan yaptı.

Çikolata,  yüzyıllar boyunca aşkın ve tutkunun simgesi,  eski zamanlarda aristokrat kadınların soyluluk nişanı, 800 ‘den farklı çeşidiyle bir lezzet deryası, herkesle paylaşılamayacak kadar özel,  gece yarısı sokaklarda kendisini aratacak kadar enfes bir tat;  10 Şubat Cumartesi günü Harvey Nichols’da Sevgililer Günü’ne özel yaratılan atmosfer içerisinde Özyeğin Üniversitesi - Le Cordon Bleu Master Şefleri  Richard Vacher ve Christophe Bidault’nun ellerinde öğrencileri ile beraber bir sanat eserine dönüştü. Şef Vacher “Pastacılık ve sanat her zaman birbirinin ilham kaynağı olmuştur. Eğitmenler olarak deneyim, estetik anlayış ve dünya görüşümüzü öğrencilerimize aktarmanın misyonumuz olduğuna inanıyorum. Bu çalışma da bunun en güzel örneği, onlarla beraber çalışarak hem çikolata ile çalışma tekniklerini hem de bir sanat eseri yaratarak göze ve damağa nasıl hitap edebileceklerini aktarmış olduk” dedi.

Ünlü Fransız Eğitmen Şeflerin; Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü ile Le Cordon Bleu Sertifika Programı Üstün Pastacılık seviyesi öğrencilerinin birlikte çikolatadan yaptıkları bu dev doyuttaki “Aşkın En Tatlı Hali” isimli eser için 200 kg çikolata kullanıldı. 2 eğitmen 8 öğrencinin 20 gün süren çalışması sonucu ortaya çıkan “Aşkın En Tatlı Hali “isimli dev çikolata tablo Harvey Nichols G katında sergilendi.