Sorulan Sorular
Sıkça
blank.png

Uzun Dönem Profesyonel Aşçılık ve Profesyonel Pastacılık kurslarımız hafta içi yapılmaktadır.Profesyonel Aşçılık Kurslarımız haftada 3 gün, Profesyonel Pastacılık Kurslarımız haftada 2 gün verilmektedir.

Eğitmenlerimiz ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Eğitim programlarımızda temel seviyeden başlamak zorunludur ve ancak temel ve orta seviye sertifikaların sahip olanlar üstün seviye sertifika programına devam edebilirler.

Temel ,Orta ve Üstün Seviye Mutfak ya da Pastacılık sertifikasını bitirenlere “Diplôme de Cuisine” ya da “Diplôme de Pàtisserie” verilir. Her iki disiplini de başarıyla tamamlamış öğrencilerimiz, gastronomi dünyasında çokça saygı gören “Grand Diplôme” almaya hak kazanırlar.

Uzun dönem Profesyonel Mutfak ve Pastacılık kurslarımız modülerdir. Ödemelerinizi ayrı yaptığınız takdirde, dilediğiniz dönem devam edebilirsiniz. Ancak “Diplôme de Cuisine” veya “Diplôme de Patisserie” olarak kaydınızı gerçekleştirdiyseniz, birbirini devam eden dönemlerde eğitime devam etmeniz gerekmektedir.

Ödemelerin Uzun Dönem Mutfak ve Pastacılık programlarımız başlamadan 6 hafta öncesinde tamamlanmış olması gerekmektedir.

Kredi Kartı ile Taksitlendirme

Vakıfbank, HSBC Advantage, Yapı Kredi Bankası World ve Bonus özelliği taşıyan kartlar ve Finansbank kredi kartına 2 taksitte ödeme imkanlarıyla taksitlendirilebilir. 

Kredili Mevduat Hesabı ile Taksitlendirme

Fibabanka’nın Le Cordon Bleu Uzun Dönem Eğitim Programları için çıkarmış olduğu “Kredili Mevduat Hesabı” (KMH) ile 1 peşin + 7 taksit ödeme imkanlarıyla şeklinde taksitlendirilebilir.

İletişim:  0 216 525 50 00 Fibabanka Özyeğin Üniversitesi Şubesi

Mavi Kurdele Kredisi

Fibabanka Özyeğin Üniversitesi Şubesi Mavi Kurdele Kredisi 12 ve 24 aylık kredi imkanlarıyla taksitlendirilebilir.

İletişim:  0 216 525 50 00 Fibabanka Özyeğin Üniversitesi Şubesi

Tabii ki, gideceğiniz ülkede sınıf müsaitliği olduğu durumda istediğiniz yerde devam etme fırsatınız bulunmaktadır. Aynı şeklide başka bir ülkeden sertifika alıp Türkiye’de devam etme şansınız da bulunmaktadır.

Eğitim dili İngilizcedir. Demo derslerinde bir çevirmenimiz İngilizce’den Türkçe’ye çeviri yapmaktadır. İngilizce yeterlilik için herhangi bir sınav zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

Kampüsümüzde yurt imkanı bulunmakla birlikte, rezervasyonunuzun kesinleşmesi için ödemenizin tamamının yapılmış olması beklenmektedir.

Staj imkanı sadece T.C. Vatandaşı olup “Diplôme de Cuisine” veya “Diplôme de Patisseri” notu 85 ve üzeri olan öğrencilerimize verilmektedir. Bunu dışında bir staj garantisi verilmemektedir.

Başvuru için gerekli olan belgelere bu linkten ulaşabilirsiniz.

Uzun Dönem Profesyonel Mutfak ve Profesyonel Pastacılık kurslarımız 11 hafta sürer ve üç seviyenin toplam süresi 33 hafta yaklaşık 9 aydır.

Profesyonel Aşçılık derslerinde 5 kez,  profesyonel pastacılık derslerinde 4 kez devamsızlık yapan öğrenciler sertifika alma hakkını kaybederler. Demo dersine katılmayan öğrenciler o ders ile ilişkili uygulama dersine de devamsız olarak kabul edilecek ve iki kez devamsızlık etmiş olacaktır.