blank.png
Kampüste
Yaşam

Özyeğin Üniversitesi’nin 2012 Temmuz ayında Le Cordon Bleu ile yapttığı işbirliği kapsamında İstanbul’da hem Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı ve Otel Yöneticiliği Lisans Programı öğrencilerine, hem de öğrenci olmasa bile mutfak sanatları alanında yetkinliğini geliştirmek, bunu uluslararası saygı gören bir sertifikayla taçlandırmak isteyen ya da kariyerini değiştirmeyi hedefleyenlere lezzetli bir geleceğin kapılarını aralıyor.

Kampüste Yaşam

Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü, Cambridge ve Princeton’ın binalarını da tasarlayan dünyanın önde gelen mimarlık firması tarafından çizimi yapılmış ve Türkiye’nin ilk LEED Gold Sertifikasına sahip, sakin ve huzurlu bir üniversite yerleşkesidir. Toplam 220 bin metrekare alana kurulu kampüste, sessiz ve rahat çalışma odaları; modern sınıf ve laboratuvarları, 13.000 m2’ lik spor merkezi, 1.500 m2’ lik kütüphanesi, 350 kişilik oditoryumu ile öğrencilere her konuda imkân sağlanarak, akademik gelişimlerinin yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerle iç içe yetişmeleri amaçlanıyor.

Konaklama

Çekmeköy Kampüsü’nde, her türlü ihtiyaç ve detay düşünülerek tasarlanmış 2.626 kişi kapasiteli yurt kompleksinde Yurt 1, Yurt 2, Yurt 3, Yurt 4 ve Yurt 6 olmak üzere toplam 5 adet yurt bulunmaktadır. Yurt 3-4 ve 6’da bulunan üç ayrı ofisten hizmet verilen yurt binalarında, faklı kapasitelerde, içinde buzdolabı bulunan banyolu ve banyosuz odalar, kablosuz internet, kamera sistemi, merkezi ısıtma, ücretsiz çamaşırhane ve kesintisiz sıcak su imkânının yanı sıra öğrencilerin ortak kullanımına açık mutfak, dinlenme ve misafir odaları ve televizyon salonları bulunur. Güvenlik, revir ve ambulans kampüste 24 saat kesintisiz hizmet verir. Yurt kompleksinde öğrencilerin boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine olanak sağlayan futbol sahası, basketbol, voleybol sahaları ile tenis kortu ve fitness salonu mevcuttur.

Yemek

Kampüs bünyesinde öğrencilerine ve çalışanlarına sağlıklı, temiz ve kaliteli yemek olanağı sunan yemekhanenin yanı sıra, farklı yiyecek-içecek seçenekleri sunan kafeler ve yurt binalarında günün her saati yararlanabilecek atıştırmalık ve soğuk-sıcak içecek otomatları bulunmaktadır. Ayrıca öğrenci merkezinde alışveriş yapabileceğiniz bir zincir market de mevcuttur.

Ulaşım

Çekmeköy Kampüsüne Özyeğin Üniversitesi’nin organize ettiği öğrenci servisleri veya belediye otobüsleri ile farklı saatlerde ulaşım sağlanmaktadır.

Özyeğin Üniversitesi iletişim ve shuttle bilgileri için tıklayınız.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden Ulaşım
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden Ulaşım
Özyeğin Üniversitesine Ulaşım