blank.png
Kariyerinizde
Lezzetli Bir Başlangıca
Hazır mısınız?
blank.png
Tanışın
Şeflerimizle
blank.png
öğrenmek ister misiniz?
Le Cordon Bleu
Mutfak Sırlarını
blank.png
Davetlisiniz!
Open House
Gastro Show'a

Hakkımızda

“Le Cordon Bleu” (Mavi Kurdele) isminin mutfak sanatları ile ilişkilendirilmesi ilk olarak 16. yüzyılda ortaya çıktı. Le Cordon Bleu ismi, Fransa Kralı III. Henri tarafından kurulmuş ve zaferlerini şatafatlı ziyafetlerle kutlayan Saint-Esprit Şövalyeleri’nin sembolünde bulunan mavi kurdele nedeniyle, 16. yüzyıldan itibaren mutfaktaki mükemmeliyetin simgesi oldu.

Le Cordon Bleu, 1895’te “La Cuisiniere Cordon Bleu” Dergisi’nin yayımcısı, gazeteci Marthe Distel tarafından mutfak sanatları okulu olarak Paris’te kuruldu. Açılışından itibaren, Le Cordon Bleu’nün uluslararası ünü hızla yayıldı. 1950’li yıllarda Paris’te yaşayan Julia Child’ın bu okulda eğitimini tamamlayıp ünlü bir aşçı ve yemek yazarı olması da Le Cordon Bleu’nün tanınırlığını artırdı. Julia Child’ın hayatı 2009 yılında vizyona giren Meryl Streep’in başrolünde oynadığı “Julie & Julia” adlı bir filme de konu oldu.

Daha Fazla

Şeflerimizle Tanışın

Le Cordon Bleu İstanbul öğrencileri, uygulama seansları, gösterimler ve kuram derslerinden oluşan kapsamlı programlarla dünyanın en iyi mutfaklarında ve Michelin yıldızlı restoranlarında üst düzey görevlerde çalışmış,  klasik eğitim almış olan uluslararası Le Cordon Bleu Master Şefleri tarafından eğitilmekte ve bu şeflerin engin bilgilerinden faydalanmakta. 

Kadrosunda Uluslararası Eğitmen Şefler olan programın eğitim dili ingilizce. Simultane tercümanlar eşliğinde gerçekleştirilen bu eğitimlerin sonunda öğrenciler;  hem gastronomi dünyasının İngilizce ve Fransızca terminolojisine hâkim, hem de artık kendi reçetelerini yazabilecek malzeme ve teknik bilgiye sahip oluyorlar.  

Daha Fazla

Mezunlarımız